ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

 


        Локачинська районна бібліотека завжди займала почесне місце у культурному та духовному розвитку нашого селища та району. Історія бібліотеки бере свій початок ще з XX століття, з 1944 року, саме тоді з’явились перші відомості про невеличку бібліотеку в селищі Локачі. Її історія насичена цікавими сторінками.

    Локачинська центральна районна бібліотека – це бібліотечно-бібліографічний центр, що забезпечує акумуляцію і загальнодоступність документально-інформаційних ресурсів (книг, документів, та інших носіїв інформації), які містять і зберігають знання , набуті в процесі розвитку людства.

    Адреса місцезнаходження - 45500, Волинська область, смт.Локачі, вул. Незалежності, 1.

    Локачинська ЦРБ обслуговує майже 1900 користувачів, книговидача становить 30611 примірників документів в рік, відвідування – 10230.  Читачі обслуговуються на абонементі, в читальному залі, а також шляхом книгоношень.

    Книжковий фонд становить 56330 примірників книг та періодичних видань.

         Відділи бібліотеки:

·        Абонемент - один з основних відділів у бібліотеці, який обслуговує різні категорії користувачів. Його фонд налічує понад 23 895 тис. примірників з різних галузей знань. Обслуговує 1500 читачів, з них 650 юнацтва. Основні функції відділу: вивчення індивідуальних інтересів та запитів читачів з метою їх найповнішого задоволення.

·        Методичний відділ – організовує методичну, консультативну та практичну роботу з питань розвитку бібліотечної справи та безперервної освіти бібліотечного персоналу, запроваджує інноваційний досвід в практику роботи бібліотек області. 

·        Інформаційно-бібліографічний відділ – забезпечує науково-обгрунтоване довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування всіх категорій користувачів у відповідності з напрямками навчальної, наукової та виховної роботи навчального закладу.

·        Читальний зал – який нараховує понад 3960 примірників книг. Зал суспільно-політичної, галузевоїта художньої літератури. Працює пункт вільного доступу до мережі інтернет. Це місце де відбуваються презентації книг, знайомство з цікавими людьми. 

·        Відділ комплектації та обробки літератури – займається формуванням фонду документів, проводить облік документів,що надходять до бібліотек, здійснює технічну обробку, бібліографічний опис, систематизацію документів. Веде обліковий каталог.

    Бібліотека почала функціонувати після 18 липня 1944 року, коли селище визволили від фашистських загарбників. На той час загальна площа бібліотеки становила 4 м. кв. Читального залу не було. Читачів було 706 в т.ч. дітей до 18 років – 301. Книжковий фонд налічував 4000 тисячі книг.

      

   У 1980 році центральна районна бібліотека відсвяткувала своє новосілля в новозбудованому типовому приміщенні з книгосховищем на 100 тисяч томів, читальним та лекційним залом на 150 місць.

   На базі ЦРБ в 1982-1985 роках відбулися всесоюзний та республіканський семінари. Бібліотекарі ділилися професійним досвідом з колегами Києва, Москви, Прибалтики, Казахстану та інших республік.

    Нині центральна районна бібліотека завжди в авангарді культурного життя селища. Це визнаний громадою культурно-просвітній, інформаційний, дозвілевий, інноваційний заклад, де звучить слово, музика і пісня, куди приходять читачі незалежно від віку, національності, освіти чи політичних уподобань.

    Жодна подія в житті селища не проходить повз увагу зі сторони бібліотеки. Це різноманітні масові заходи, презентації книг.

    У 2012 році центральна районна бібліотека, здобувши перемогу у третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету в рамках програми Бібліоміст та за фінансової підтримки фундації Білла та Мелінди Гейтс, за що отримала комп’ютерну техніку для 5-ти бібліотек системи, 15 комп’ютерів з вебкамерами та чотири ксерокси-принтери загальною вартістю біля 100 тисяч гривень, дала можливість своїм відвідувачам користуватись 5-ма комп’ютерами з ліцензійним програмним забезпеченням, також до послуг користувачів сайт Локачинської ЦРБ, меню якого дозволяє ознайомитись з масовою та виставковою роботою бібліотеки.

    Партнерами бібліотеки є центр зайнятості, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районний будинок культури, Локачинська НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія, Локачинська філія Оваднівського ПТУ-ліцею.

Немає коментарів:

Дописати коментар